Destiláty RedBear

Navigácia: DESTILATY-RED-BEAR >

Glenfiddich Project XX Experimental series No.2 47% 0,7L v tube

Značka: Glenfiddich

Kategória: Alkoholické nápoje | Whisky

Popis:

Glenfiddich Project XX je druhou v poradí v experimentálnej sérii, ktorá posúva hranice tradičnej výroby whisky. Na jej výrobe sa podieľalo 20 odborníkov z celého sveta, ktorí mali za úlohu vybrať rôzne sudy zo zásob Glenfiddich. Výsledkom je blend tých najlepších whisky, zrejúcich v rôznych typoch sudov vrátane sudov po bourbone, španielskych sudov po sherry a sudov po portskom víne. Výsledkom je nápoj s bohatou, plnouovocnou arómou s tónmi zrelého ovocia, jemným nádychom dubového dreva, s náznakmi škorice a ľahkého korenia. Chuť je plnákorenistá s bielym korením a jemnou olejnatosťou. Následne sa objavuje med s vyváženou dávkou dubového dreva. Záver je nečakane dlhývyvážený so sladkastým a korenistým dozvukom, ktorý zostáva na jazyku a pozýva k ďalšiemu dúšku.

Nevšedný alkohol je ideálny pre milovníkov whisky, ktorí hľadajú niečo výnimočné a radi objavujú nové chute a vône. Bude perfektným darčekom pre znalcov, ktorí ocenia jeho komplexnosť a príbeh stojaci za jeho výrobou. Inovatívny prístup, ktorý zahŕňa spoluprácu dvadsiatich odborníkov z rôznych krajín, zaručuje, že každý dúšok Glenfiddich Project XX je zážitkom plným prekvapeníobjavov.

Pálenica Glenfiddich sídli v škótskej oblasti Speyside, ktorá je v rodinnom vlastníctve spoločnosti William Grant & Sons už od roku 1886. Názov Glenfiddich znamená v gaelčine „údolie jeleňov“ čo sa odráža aj v logu značky. Bola jednou z prvých, ktorá začala predávať „single malt“ whisky ako samostatnú kategóriu v roku 1963. Tým sa výrazne odlíšila od miešaných whisky, ktoré dominovali vtedajšiemu trhu. Značka sa tiež vyznačuje inovatívnosťou a experimentovaním s rôznymi typmi sudov, zmesami a vekovými kategóriami. Je najpredávanejšou single malt“ whisky na svete, ktorá sa distribuuje do 180 krajín.

 


Farba: Zlatá s medovými odleskami

Vôňa: Bohatá, plná a ovocná vôňa s tónmi zrelého ovocia s nádychom dubového dreva, škorice a ľahkého korenia.

Chuť: Plná, harmonická a korenistá chuť s bielym korením, medom a dubovým drevom.

Záver: Dlhý a vyvážený záver so sladkastým a korenistým dozvukom.


 

Ocenenia:

San Francisco World Spirits Competition 2017 – dvojitá zlatá medaila

International Spirits Challenge 2017 – zlatá medaila

Scotch Whisky Masters (The Spirits Business) 2017 – zlatá medaila

International Wine & Spirit Competition 2017 – zlatá medaila


ralfy review 1008 - Glenfiddich Project XX (02) @47%vol:

Whisky Review/Tasting: Glenfiddich Project XX


Parametre:

Zloženie: Sladový destilát
Trvanlivosť: Bez obmedzenia
EAN:
Krajina: Škótsko
Darčekové balenie: Áno
% Alkoholu: 47
Objem (L): 0,7
Balenie: V tube
Typ alkoholu: Whisk(e)y

Cena:
63.00 EUR s DPH
Naspäť